Personální agentura - pro uchazeče

Aktuální pozice


Na našich FB stránkách naleznete kompletní nabídku aktuálních pozic. V případě, že aktuálně není k dispozici pozice, která by Vás zajímala, tak stačí zaslat životopis na personal@tempo.cz se specifikací Vámi požadované pozice a my Vás budeme kontaktovat.

CV a Motivační dopis


Životopis je to, čím se jako uchazeč v první chvíli před společností prezentujete. Z naší zkušenosti Vám můžeme říct, není nutné snažit se být za každou cenu kreativní. Důležitá jsou fakta a pravdivost informací. Níže najdete jednoduchý vzor strukturovaného životopisu.

Kreativitu poté můžete dostatečně doložit motivačním dopisem, který není ve většině případů povinný. Zde se již můžete vyřádit. Popište, proč Vy jste ten nejvhodnější kandidát, jaké jsou Vaše úspěchy, dovednosti a jakým směrem se chcete ubírat. Můžete se inspirovat našim vzorem.


Vzor CV

Vzor Motivační dopis


Dress code

Jak se říká – nikdy nedostanete druhou šanci udělat první dojem.

Prezident Asociace vizážistů a stylistů ČR, pan Petr Lukeš říká, že až o 12 procent vyšší nástupní plat si podle průzkumů dokáže vyjednat člověk, který na pohovor přijde jako profesionál v hezkém a padnoucím oblečení. Každý personalista (ostatně jako každý člověk) si během prvních vteřin udělá obrázek o každém kandidátovi. Například podle odřených bot nebo sešlapaných podpatků na lodičkách.

Výběru oblečení je dobré věnovat dostatečnou pozornost. Některé společnosti Vám již v pozvánce na výběrové řízení napíší, jaký dresscode je vhodné zvolit. Pokud tedy máte informaci, co se od Vás očekává, není přípustné nesplnit zadání. Nespoléhejte na to, že svými dovednostmi dokážete napravit první dojem, který uděláte.

Pro personalistu nebo jiného zástupce firmy, který na pohovoru je, musí být snadné si Vás na dané pozici představit. Což jde docela těžko, když na výběrové řízení na pozici obchodníka pro klíčové klienty, přijdete v riflích a tričku. I když máte stoprocentní kvalifikaci, tak pokud vypadáte nepatřičně, těžko někoho přesvědčíte, že na volné místo patříte.

Několik praktických rad

Před pohovorem si ujasněte, co se pro danou pozici v dané společnosti hodí. Nebojte se prostě zavolat do firmy, buď na recepci, nebo na HR, a zeptat se, jak chodí zaměstnanci oblékaní nebo jaký dress code po nich firma vyžaduje. Nic nezkazíte, pokud tento standard o stupínek pozvednete do „vyšší verze“.

Na pohovoru je důležité zdravé sebevědomí, v daných mantinelech si proto vyberte ze svého oblečení to, co máte nejraději a ve kterém se cítíte dobře. Dejte také na předpověď počasí, a pokud je teplo, zvolte oblečení, ve kterém to nebude poznat.

Před pohovorem si dejte oblečení do čistírny, včetně bundy nebo kabátu. Vyčistěte si boty, upravte si nehty, a pokud náhodou nechodíte každých čtrnáct dní, zajděte se taky ostříhat. Upravený zevnějšek je stejně důležitý, jako oblečení. Lidé si vždycky nevšimnou, když jste jako ze škatulky, nikdy jim ale neujde, že jste málo upravení, máte špinavé boty nebo třeba zmačkané oblečení.

Máte-li svůj originální styl, držte se ho. Dbejte však na to, aby konečný výsledek nepřehlučil vás samotné a Vaše schopnosti, které nabízíte.

Kontakt

Najdete nás tady:

Alejnikovova 3184/5a, 700 30 Ostrava - Zábřeh CZ

Telefon personální agentura: +420 596 744 825

ostrava@tempo.cz